אימפריית מוסרי

המוסריס - האחים במשפחת מוסרי

 

 

כולם מכירים אותו בתור המנעולן מוסרי, חנות קטנה שהתחילה מתיקון מפתחות ומנעולים ועם השנים הפכה לאחד השמות המוכרים ביותר בתחום בצפון. החנות הקטנה התפתחה למרכז האופניים מוסרי בקריית שמונה, זכיין של רשת האופניים הארצית מצמן את מירוץ, המספק את כל מה שרוכב אופניים חולם עליו ויותר. ומה עם המנעולן מוסרי? כיום יש לפחות שלושה בני משפחת מוסרי שמתמחים במנעולנות. הכישרון עובר במשפחה ללא ספק.  


מערכת מידעפון זכתה לשבת עם מלי פיין, אחות בבית משפחת מוסרי שהכניסה אותנו אל העולם שהם חיים יום יום במתן שירות ברמה גבוהה בתחום האופניים והמנעולנות בכל האיזור.


> איך הכל התחיל?


זה התחיל אי שם בשנת 1973 על ידי אשר מוסרי, אב המשפחה. אשר מוסרי פתח בקריית שמונה את החנות הראשונה והיחידה בכל הצפון שסיפקה מענה בתחום המפתחות והמנעולים לכל תושבי הקיבוצים, רמת הגולן ותושבי יישובי ההר. לאחר תקופה המשפחה עברה לנתניה ופתחה שם חנות. אז החליטה לחזור לצפון וגרה בקיבוץ מרום גולן. לאחר שדרור, האח הבכור, השתחרר מהצבא, הוא פתח את החנות המוכרת לנו כיום בקריית שמונה בתמיכתו של אביו. עם הזמן נוצרה המשכיות בעסק והצטרפו אליהם האחים מלי, שלומי וכפיר האח הצעיר.

 

אשר ודרור מוסרי בזמנים נוסטלגיים

אשר ודרור מוסרי בזמנים נוסטלגיים


> איך אבא שלך הגיע לתחום המנעולנות והאופניים באותה תקופה?


אבא שלי תמיד היה בעל ידיים טובות. כל הזמן היה מתקן כל מיני דברים, אפילו את תנורי הנפט שהיו מחממים את הבתים באותה תקופה. זה התחיל ממכונה אחת לשכפול מפתחות. באותה תקופה של שנת 73' לא היה מישהו אחר שנתן מענה כזה בתחום המנעולנות בכל האיזור. אחר כך נוספה מכונה לשכפול מפתחות רב בריח ותחום מנעולנות הרכבים. במקביל נוסף תחום האופניים. היו מגיעים אליו אנשים מהקיבוצים והסביבה ומבקשים ממנו שיתקן להם את האופניים. במשך השנים הטכנולוגיה השתכללה והתפתחה בצורה אדירה גם בתחום המנעולנות וגם בתחום האופניים, ואיתה גדל גם הידע והניסיון של בני המשפחה בכל אחד מהתחומים.  

 


> מה התחום של כל אחד מבני המשפחה בעסק?


דרור הוא יותר במנעולנות אבל כל האחים יודעים ומבינים גם בתחום הזה. בעזרת טכנולוגיה מאוד מתקדמת ומחשוב אנחנו מספקים שירותים כמו שחזור מפתח באין מפתח, שכפול מפתחות רכב מקודדים שיודעים לתקשר עם המחשב של הרכב בעזרת צ'יפ. אנחנו עובדים עם חברות מנעולים מובילות כמו רב בריח, מולטילוק, ו- EVVA. שלומי הוא המכונאי הראשי בסדנה של תיקון אופניים. הוא גם עוסק במכירות, שדרוג אופניים, כל תחום האופניים החשמליים. נותן פתרונות ושירות טרייד אין לאופניים ישנים. כפיר האח הצעיר מתעסק הרבה במתן שירות בחוץ והוא זמין לביצוע פריצות מנעולים 24/7 לרכבים, דלתות, כספות. הוא גם חזק מאוד בתחום האופניים. אני אחראית על כל נושא ניהול החנות בכל הבחינות. החל מהזמנת ציוד וסחורה, הצעות מחיר, גבייה, הדפסות. האחים עוברים הכשרות כל הזמן, גם באופניים וגם במנעולנות. הטכנולוגיה כל הזמן מתחדשת ומתפתחת.

 

האחים למשפחת מוסרי

האחים לבית משפחת מוסרי 

 

שלומי מוסרי בסדנת האופנניים

שלומי מוסרי בזמן עבודה על אופניי SPECIALIZED בסדנת האופניים


 

Dror

דרור מוסרי בזמן מוודא שהכל תקין בתחרויות רכיבת אופניים


 

כפיר-מרים-גלגל

כפיר בוחן את האופניים החשמליים המקצועיים מהסדרה בה משתמשת משטרת ישראל

> ספרי לי על חוויות מעניינות שקרו לכם לאורך השנים בתחום המנעולנות?


אנחנו נתקלים בכל מיני סיפורים. למשל, הורה שילדו ננעל ברכב מונע. באותו רגע זה היסטריה, כאשר אנחנו מקבלים שיחה כזו, הדברים נופלים מהידיים והם פשוט רצים לשם לפרוץ את הרכב. מרוב הלחץ להגיע אפילו לא אומרים שהם הולכים. בדרך גם מרגיעים את ההורים. כמובן שהם פורצים תמיד בלי ששום נזק הנגרם לרכב ובמהירות.


בנוסף המשטרה נעזרת בנו בכל מיני שיתופי פעולה של פריצת דלתות. לפעמים זה יכול להיות מחזות לא נעימים של אנשים מבוגרים שהלכו לעולמם ואין להם משפחה.


יש גם פעמים שאנחנו נתקלים בסלבס המבקרים בצפון, אנשי עסקים וכמובן נופשים.

 

אשר מוסרי בעת שכפול מפתחות

ידיו של אשר מוסרי בעת שכפול מפתחות


ישבנו עם מלי בפינת הקפה במרכז האופניים מוסרי, סביבנו שלושת האחים לבית משפחת מוסרי פועלים כל אחד בשלו וביחד. האווירה המשפחתית והנעימה בהחלט גורמת לחשוב על דור העתיד.


> לדעתך גם הילדים שלכם ירצו להמשיך את העסק?


יש כבר המשכיות. הבת שלי מגיעה לפה באופן קבוע בימי חופש. היא בת חמש עשרה וכבר מאז שהיא בת עשר היא בתוך התחום. היום היא כבר מתקנת אופניים לגמרי לבד. מרכיבה אופני הילוכים מאפס, וכל החלקים מגיעים מפורקים בקופסא. זה מסובך. האחים עורכים בדיקה קפדנית כמובן שהכל תקין מבחינת אחריות ואז שמים על האופניים מדבקה והם מוכנים למכירה. שאר הנכדים עדיין קצת קטנים אבל הם גדלים פה, חיים את התחום ומאוד אוהבים את זה. יש להם ידיים טובות ואנחנו כל הזמן נותנים להם להתנסות. הקטנטנים כבר מפרקים ומרכיבים גלגלי עזר. יודעים להוריד ולהרים כיסא אופניים, מזהים איזה סוג מפתח הם מחזיקים ביד.

 

הדור הממשיך למשפחת מוסרי

הדור הבא לבית משפחת מוסרי, כבר מרכיבים אופניים מגיל צעיר.


> מבצעים לחודש הקרוב שחבל לפספס?


יום כיפור זה חג האופניים. אנחנו נערכים אליו שבועיים, שלושה ולפעמים גם חודש מראש. דואגים שתהיה כמות אופניים בכל הדגמים והצבעים עבור כל תקציב, מדגמים זולים ויקרים. בתקופה הזאת אנחנו עובדים עד מאוחר, מרכיבים אופניים כדי לתת מענה לכל הילדים.המבצע החודש הוא קסדה מתנה ברכישת אופני BMX (אופני ילדים). חשוב לנו מאוד נושא הבטיחות ברכיבה. לפעמים עבור ההורים, כל נושא האופניים לפני החג הופך להוצאה כבדה. במיוחד כשהאופניים זקוקים לתיקון לפני החג לאחר שנה שלא היה בהם שימוש מהחג הקודם. לעיתים האופניים עמדו בחוץ והחלידו, השרשרת לא טובה, יש פנצ'ר. או שבכלל מדובר בשדרוג האופניים לילד כי הוא גדל. כשיש לך כמה ילדים עלות התיקונים למספר זוגות אופניים יוצאת קצת יקרה שלא לדבר על רכישת אופניים חדשים לכמה ילדים. אז אם אנחנו יכולים לבוא לקראת ההורים ולהבטיח שלילדים תהיה קסדה שתגן עליהם בלי קשר לתקציב, עשינו את שלנו ותרמנו לקהילה.

 

קסדות לאופניים בקריית שמונה

ניתן להשיג מגוון גדול של קסדות מקצועיות במרכז האופניים מוסרי


> האם עולה לך משפט או מוטו שאת חושבת שמוביל אותכם?


גם אני רוכב מוסרי. יש פה שתי משמעויות - גם אני רוכב על אופניים מבית מוסרי וגם רוכב בצורה מוסרית בכביש. לרכב עם קסדה זה גם מבחינתי עניין של מוסריות. גם אם מישהו פגע בך אתה עדיין מוגן. במיוחד היום עם האופניים החשמליות על המדרכה, אנשים נפגעים מהם. לרכב מוסרי זה אומר תהיה מוסרי בכביש.

 

אופניים חשמליים בקריית שמונה

אופניים חשמליים מקצועיים במגוון דגמים וצבעים

 

אופניים מקצועיים בצפון

מתוך תצוגת האופניים הגדולה במרכז האופניים מוסרי

 

> יד לוחצת יד


אנחנו תורמים הרבה בתחום הספורט. למשל בית הספר עמק החולה עורך בכל שנה מרוץ לזכר הנופלים שהיו תלמידי בית הספר. אנחנו תורמים להם מדי שנה סכום של כסף כדי לסייע להם בהפקה הזו. תרומת אופניים בפורים, לתחרויות פרסים של עיריית קריית שמונה, בית חב"ד  או אביזרים לשוק פורים בבית ספר "דנציגר". אנחנו מאמינים בתרומה לקהילה, יד לוחצת יד. זה משהו שאנחנו שמים עליו דגש וזה גם כיף וחשוב לנו מאוד.


> מה תוכלי לספר על החוויה שלכם עם מידעפון?

מידעפון הוא יחיד מסוגו בצפון והוא ממש נחשב התנ"ך של ספרי הטלפונים. מפעל חייו של יעקב נדב ז״ל שהיה בטבעו יזם. אם במהלך השנים צצו אנשים שניסו להקים סוג של ספר טלפונים הם כשלו כישלון חרוץ כי מידעפון הוא חזק וכולם מכירים אותו. היה מונח בכל בית על המדף. היום הכל כבר דיגיטלי אז יש את אתר מידעפון שעובד בצורה רצינית ורצויה על ידי הכלל, כולם צריכים אותו.   


מערכת מידעפון שמחה על ההזדמנות להכיר את אחד המרכזים הגדולים בצפון לאופניים ומנעולנות ומאחלת למשפחת מוסרי המון הצלחה בהמשך!

 

לצפייה בכרטיס העסק של המנעולן מוסרי >


 


מבצעים חדשים מוסרי

מבצעים מוסרי

מוסרי לוגואים

 


 

מידעפון - מדריך עסקים בצפון

 

מידעפון נוסד בשנת 1974 ונועד לשרת את תושבי קריית שמונה וישוב הגליל העליון כגון ראש פינה, חצור הגלילת ושאר הקיבוצים והמושבים באיזור הגליל העליון. מידעפון קריית שמונה הינו מדריך עסקים המרכז את כל העסקים בקריית שמונה והסביבה. באתר, תוכלו למצוא עסקים לפי שמם ולפי התחום בהם הם עוסקים, כמו כן, תוכלו למצוא עסקים בצפון לפי ישוב מסוים בגליל העליון. מידעפון מכיל את כל העסקים באיזור הגליל העליון, דואג לעדכן את פרטיהם ולהשאר מעודכן בכל רגע נתון. במידעפון תוכלו למצוא בנוסף לעסקים גם אנשים המתגוררים בקריית שמונה ובשאר ישובי הגליל העליון ובנוסף להעזר במודעות דרושים בצפון. לוח דירות להשכרה בגליל העליון למידעפון מדריך עסקים מודפס באיכות גימור מעולה ומשרת כל כל ישובי הגליל העליון. באתר מידעפון ניתן למצוא עסקים בגליל העליון. מידעפון נוהל למעלה מ-36 שנה ע"י יעקב נדב. יעקב נדב, מי מעצב העל האגדי של הצפון, הקים את המקומון מידע 8 בקריית שמונה ולאחר מכן הקים גם את מידעפון. מידעפון מקדם את הישובים בגליל העליון וביניהם: קריית שמונה, ראש פינה, חצור הגלילית, כפר בלום, חוליות, קיבוץ עמיר, שדה נחמיה, גונן, מטולה, שדה אליעזר, יסוד המעלה, קצרין, מעיין ברוך, רמת הגולן, מרום גולן, כפר יובל, משמר הירדן, מרגליות, קדרים, משגב עם, קיבוץ דן, רמות נפתלי, אילת השחר, מחניים, כפר הנשיא, אמנון, כרכום, שאר ישוב, כפר גלעדי, דפנה, קיבוץ הגושרים, גדות, ברעם, חולתה, יפתח, יראון, כפר סאלד, להבות הבשן, מלכיה, מנרה, נאות מרדכי, סאסא, עמיעד, צבעון, שמיר, שניר, כחל, אליפלט, בית הלל, דישון, כורזים ושאר הישובים בצפון. כמו כן, מציע מידעפון תוכניות פרסום אטרקטיביות באתר, צרו קשר עוד היום עם מידעפון וקבלו הצעת פרסום אטרקטיבית באתר העסקים של הצפון. מידעפון מדריך עסקים בצפון.