זה מנהיג!

הופעתו המרשימה של ראש המועצה האזורית גליל עליון בהפגנה בירושלים, הוכיחה: יש לנו מנהיג. יש לנו מוביל. יש על מי לסמוך

זה מנהיג! avatarאיצי ברתנא, 18.12.2016

ראש המועצה גיורא זלץ

 

רק אחרי ששפשפתי את עיניי, הבנתי שזה לא לנין (בכיכר האדומה במוסקבה), ולא טרוצקי (אבי "המהפכה המתמדת"), ולא לך ולנסה (במספנות של גדנסק), אלא ראש המועצה האזורית גליל עליון, שעומד עלי בריקדות (בהפגנה שהתקיימה לאחרונה בירושלים, וקיבלה שני עמודים בעיתון הבית שלו), וקורא בקול גדול לממשלה לעמוד בהבטחתה להעביר 18 מיליארד שקלים לחיזוק הצפון. זה ראש מועצה. זה לידר. זה מנהיג פועלים, שדואג לפועלים ולאזור שבו הם חיים.

חבל רק שראש המועצה הזה, העשוי ללא חת, לא גילה את אותה התלהבות כאשר הוא באמת יכול היה לדאוג להם, כאשר היטל ההשבחה עלה על סדר יומה של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, שהוא יושב בה. או שהוא נרדם אז בשמירה, או שהוא לא הבין את החומר שהונח לפניו, או שהוא הניח שזה יעבור לנו מתחת לרדאר, ואת השפע שיזרום לקופתו הוא יכול להפוך לנקודת משען כדי לכבוש באמצעותה את פסגת ההר גם ב-2018. וישנה עוד אפשרות, שראש המועצה, בניגוד גמור לראשי מועצות של רשויות שכנות לנו, פשוט לא רצה לצאת למאבק מול מי שדחפו קדימה את עניין ההיטל, כי באמת, נורא קל להיות גיבור על החבר'ה מירושלים, אבל הרבה פחות נוח להילחם בתוך הבית, כי בתוך הבית צריך ללכלך קצת את הידיים.

רק כאשר כבר לא הייתה לו ברירה, לראש המועצה, הוא הצטרף למאבק לביטול ההיטל. רק אחרי שפרצה האש, והוא הבין את גודל הנזק שנגרם, רק אז הוא הצטרף לכבאים… הוא כנראה שכח שהוא המוביל. הוא כנראה שכח שזה עליו. שהוא לא טפסר ג'. כי באמת, מה זה ה"גם אני, גם אני" הזה? בשביל זה הוא נבחר להיות ראש מועצה?

ראש המועצה יודע לגזור קופון באזורי הנוחות שלו, במקומות שבהם לא צריך לשלם מחיר; במקומות שבהם אפשר לעשות פוזה, להצטלם, ולהפריח קלישאות. ראש המועצה יודע לעשות לביתו בכל מה שקשור לעתיד לבוא, והעתיד כבר כאן, 2018 כבר בסביבה. חבל רק שהוא לא יודע לעשות גם לביתנו, כלומר לבתינו, תרתי משמע, כי ההיטל כבר גובה את מחירו בקיבוצים, ועם בוא השיוך, הוא עוד יגדיל לעשות. הוא יעשה בנו שמות.

 

כתבות נוספות